„Аплауз за наставника“ активност је праћења и промоције добре наставне праксе коју је од ове школске године увео Републички педагошки завод Републике Српске а која има за циљ препознавање, афирмацију и промоцију квалитетног, иновативног и примјењивог наставног рада у основним и средњим школама Републике Српске.
Међу осталим и радови наставника наше школе препознати су као примјер добре наставне праксе.
Учитељица Данијела Митрић у конкуренцији разредне наставе освојила је друго мјесто а наставнице Маријана Јовичић и Александра Вукајловић су у конкуренцији природно-математичких предмета, заузеле треће мјесто.
Награђеним наставницима, на Конференцији одржаној 15.јуна 2026. године у Бањој Луци, свечано су уручене награде.
Александра Вукајловић, наставница биологије




