Огласна табла

  1. Почетна
  2.  » 
  3. Огласна табла
  4.  » Постали смо дио ПУПИ заједнице

Постали смо дио ПУПИ заједнице

26.06.2026.

Активности које смо у протеклом периоду спроводили у нашој школи а које су имале за циљ промоцију здравих стилова живота, препознате су од стране ПУПИ тима те смо добили позив да учествујемо на Завршној коференцији „Школе/предшколске установе пријатељи правилне исхране“,  која је одржана у Бањој Луци 19. 6. 2026. године.

Организатори конференције били су ЈУЗ Институт за јавно здравље РС, УНИЦЕФ, Канцеларија високог представника  у БиХ, Министарство здравља и социјалне заштите у Влади Републике Српске и Министарство просвјете и културе у Влади Републике Српске. Поред тога што су додијељени сертификати, признања, потврде и опрема за предшколске и школске установе обухваћене реализацијом седме фазе иницијативе ПУПИ програма, присутни су могли да саслушају и учествују на два панела, гдје су изнесена искуства из земаља ЕУ, земаља Западног Балкана и искуства из Босне и Херцеговине.

Нашој школи је пружена прилика да се од сљедеће школске године придружи овом програму који  улази у осму фазу реализације.  Професионална вага са висиномјером на којој је ознака УНИЦЕФ – а  која се користи у медицинским установама, ординацијама и фитнес центрима, сад је дио школског инвентара. Разговор са проф. др Драганом Стојисављевић о нашим будућим активностима, који је услиједио послије конференције, био је право охрабрење.

На овој прилици се можемо захвалити и нашим партнерима из ЈУ Дјечијег вртића „Наша радост“ и ПАК-у „Скитнице“. Наша сарадња је показала шта су здрави стилови живота, здрава исхрана, физичка активност и ништа мање важно, дружење.

                                                               Александра Вукајловић, планинарско – еколошка секција